12 ok, amiért rendszeresen igyunk almaecetet

12 ok, amiért rendszeresen igyunk almaecetet

Az almaecet egészségügyi előnyei

Az almaecetet erjesztjük az almalevet, amíg a cukor ecetté nem válik. A legjobb hatás elérése érdekében az almát környezetbarát vidéken kell betakarítani, és magát a folyadékot sem melegíteni, sem szűrni, sem vegyi adalékanyagokkal keverni.

Az almaecet nagy része leülepszik az üveg alján, az úgynevezett ecet anyja. A leghasznosabb elemeket tartalmazza, aktív ecetsavbaktériumokból áll, amelyek oxigénnel együtt a bort, ill. egyéb folyadékok, ezért a palackot használat előtt meg kell tisztítani, hogy felrázzuk.

A közönséges almalé hasznos tulajdonságai mellett az almabor az ecet a következő tulajdonságokkal rendelkezik: antibakteriális, vírusellenes, gombaellenes. Éppen ezért a bőrproblémákra nélkülözhetetlen gyógyír. A természetesen zavaros almaecetnek olyan előnyei vannak, amelyek elősegítik az egészséget, és gyógyíthat bizonyos betegségeket.

1. Almaecet az emésztés javítására

Egy kis mennyiségű almaecet ivóvízhez való hozzáadása természetesen javíthatja az emésztést. Ehhez hígítson fel egy evőkanál almaecetet egy nagy pohár vízben, jól keverje össze és igya meg étkezés előtt 15 perccel. Ez serkenti a gyomornedv-elválasztást, és az étel gyorsabban emésztődik.

A kívánt hatás eléréséhez fontos, hogy nyers, nem pasztőrözött zavaros almaecetet használjunk elérni. A szűrt vagy pasztőrözött almaecet nem tartalmaz eleget a nyers ecetben található enzimekből és egyéb tápanyagokból.

Minden természetes almaecet hasznos ásványi anyagokat tartalmaz és nyomelemek, alacsony sűrűségű lipoproteinek a koleszterinszint csökkentésére, pektin zsírégetésre, ecetsav, vírusellenes almasav, élő enzimek, aminosavak és sok más hasznos tápanyag.

Az emésztés javítása érdekében a legjobb rendszeres étkezés, lehetőleg minden főétkezés előtt. Csökkentheti az éhséget és segíthet a fogyásban is.

2. Almaecet gyomorégésre, bélbántalmakra és székrekedésre

A vízzel hígított almaecet rendszeres fogyasztása segít csökkenteni a gyomor savasságát, ami gyomorégéshez vezet. Fontos felismerni, hogy a tiszta almaecet túlságosan savas a gyomorégésben vagy gyomorfekélyben szenvedők számára.

A nyers almaecet iszapban lévő almarost megnyugtatja az emésztőrendszert, ami segít csökkenteni a gyomorgörcs, puffadás és puffadás megelőzésére.

Az almaecet enyhe hashajtóként is használható a bélperisztaltika serkentésére szabálytalan székrekedés esetén. Nem lehet hashajtó hatása, ha rendszeres a székletürítése.

3. A Candida gomba megelőzése és a bélbaktériumok normalizálása almaecettel

Az almaecet tele van hasznos savakkal, amelyek javítják a bélflórát. Az ecetsav és az almasav antibakteriális, antimikrobiális és gombaellenes tulajdonságokkal rendelkezik, és segíthet korlátozni a Candida terjedését a bélben, amely magas cukorfogyasztás esetén fordul elő.

4. Az immunrendszer erősítése almaecettel

A bélflóra nagyon szorosan kapcsolódik szervezetünk immunrendszeréhez. És sok esetben a jótékony baktériumok szaporodásához kedvező feltételek megteremtése ésszerű az általános egészségi állapot javítása érdekében. Ezen segíthet az almaecet.

Emellett a nyers, szűretlen almaecet aktiválja a nyirokrendszert, segít megtisztítani a nyirokcsomókat és elvékonyítani a nyálkahártyát a szervezetben. Idővel ez enyhítheti a székrekedést, növelheti a megfázásokkal szembeni ellenállást és enyhítheti az allergiát.

5. A vércukorszint szabályozása almaecettel

Az almaecet ecetsavat tartalmaz, amely lassítja az egyszerű szénhidrátok emésztését, és így szabályozza a vércukorszintet.

A nyers almaecet hipoglikémiás hatását több tanulmány is igazolta: “Az ecet jelentősen javíthatja az étkezés utáni (étkezés után fellépő) inzulin- és inzulinérzékenységet inzulinrezisztens alanyoknál… Így az ecet az akarbózhoz hasonló hatással bír vagy metformin (antidiabetikumok)”

< h2 align="left">6. Almaecet a magas vérnyomás ellen

Egyes állatkísérletek kimutatták, hogy az almaecet csökkentheti a magas vérnyomást, és az internetes fórumokon számos jelentés található arról, hogy pontosan erre a célra használják.

Lehetséges, hogy a nyers almaecet növeli a nitrogén-monoxid termelését, ami segít ellazítani az ereket. Ezenkívül az almaecet pozitív hatással van a szív- és érrendszerre, ami természetesen idővel a magas vérnyomás csökkenéséhez vezet.

7. A szervezet méregtelenítése almaecettel

Az almaecet népszerű összetevője a méregtelenítési jelentések pozitív eredménnyel. A már említett testtisztító jótékony hatások mellett a vízzel hígított nyers és szűretlen almaecet tisztítja a májat.

Egy evőkanál almaecet egy nagy pohár vízben minden étkezés előtt gyakran használják a napi megelőző Testtisztítás és méregtelenítés javasolt. Egyes esetekben több ecet is használható a tisztításhoz, de ilyenkor érdemes szakemberhez fordulni.

8. Fogyj almaecettel

Az ecetsav általában megakadályozza a zsír felhalmozódását a szervezetben és különösen a májban. A magas pektintartalom csökkenti az étkezésből származó zsírok felszívódását.

Az almaecet csökkenti az éhségérzetet is, és a kevesebb étel teltebbé teszi az étkezés során. Természetesen, ha abban reménykedsz, hogy napi 1 evőkanál ecet segít a fogyásban, akkor tévedsz. Csak az átfogó megközelítés eredményes.

9. Szüntesse meg a rossz leheletet almaecettel

A természetes almaecetben lévő savak elpusztítják a szájban lévő baktériumokat, amelyek rossz leheletet okoznak. Használhatja a száj öblítésére is, amikor reggel és este arcot mos.

10. Bőrvitaminok az almaecetben

Az almaecet egyensúlyban tartja a bőr pH-értékét, és régóta ajánlják bőrtónikként. Segíthet olyan bőrbetegségek kezelésében is, mint a pattanások, különösen, ha rendszeresen használják belsőleg és külsőleg egyaránt.

11. Az almaecet segíthet a lábgörcsök és a fáradtság ellen

Az almaecet fogyasztása növelheti a szervezet káliumszintjét, ami lábgörcsökhöz és krónikus fáradtsághoz vezethet.

12. Állóképesség és energia az almaecetben

A nyers és szűretlen almaecet régóta ismert tonik és energizáló. Napi fogyasztással növeli az állóképességet.

Az almaecet többek között a főzés nélkülözhetetlen segítője, salátákhoz, teákhoz, pácokhoz, különféle öntetekhez, szószokhoz adják.< /p>